Rozkwitowi branży apartamentowców i condohoteli w Polsce sprzyja rozwój turystyki, lepsza infrastruktura transportowa oraz wzrost zamożności społeczeństwa.

Ostatnio można zaobserwować wysyp nowych ofert. Rośnie też apetyt na grunty. Nad morzem powstaje bardzo dużo inwestycji codohotelowych, ale nadal brakuje obiektów o wyższym standardzie, cztero, pięcio gwiazdkowych, co jest szczególnie widoczne w sezonie letnim. To samo dotyczy też Warmii i Mazur, tam braki są jeszcze bardziej ewidentne.

Utrzymująca się tendencja szybkiego wzrostu rynku nieruchomości na wynajem sprzyja szybkiemu rozwojowi rynku hotelowego. W szczególności dotyczy to condohoteli. Zdaniem ekspertów, do 2021 r. aż o połowę zwiększy się rynek lokali na inwestycje wakacyjne. Coraz wyraźniej zmienia się też tendencja do lokowania kapitału w tego typu inwestycjach.

Niewątpliwie wpływ na to ma wzrost zamożności społeczeństwa – osoby fizyczne jak i firmy dysponują coraz większymi oszczędnościami i nadwyżkami przychodów, co skłania do szukania stabilnych, wieloletnich lokat kapitału. Z własnych obserwacji zawodowych wnioskuję, że istotny wpływ na chęć inwestowania w nieruchomości ma również spadek zaufania do banków i innych instytucji finansowych oraz niewątpliwie słabsze oferty lokat bankowych w stosunku do zysków z inwestowania w nieruchomości.

Jednym z najwygodniejszych rozwiązań dla osób, które dysponują kapitałem i chcą zainwestować w nieruchomości, a jednocześnie nie chcą poświęcać na to czasu, są właśnie condohotele. Są to swoiste gotowce inwestycyjne, gdzie inwestor dokonuje zakupu apartamentu, zaś całym obiektem (w tym zakupionym apartamentem) zarządza profesjonalny operator (zazwyczaj duża sieć hotelarska), która co roku wypłaca właścicielowi każdego apartamentu umówioną kwotę (zazwyczaj jest to gwarantowane 6-8% ceny zakupu apartamentu, choć zdarzają się oferty, w których operator z właścicielami apartamentów dzielą się zyskami w ustalonej proporcji).

Poza gwarantowanym przychodem, condohotele kuszą „pobytami właścicielskimi” – prawem do nieodpłatnego (lub znacznie tańszego niż standardowo) pobytu w zakupionym apartamencie przez określoną ilość dni w roku. Daje to inwestorowi sposobność do spędzenia urlopu „po kosztach”.

Poniżej link do jednej z ofert condohotelowych:

http://www.lux-properties.pl/cape-verde-5-tripadvisor-certificate-of-excellence-9-yield/

W razie zainteresowania proszę o kontakt – posiadamy jeszcze kilkanaście podobnych ofert w Polsce i za granicą.